En İyi Web Tasarımı Olan Web Siteleri

En İyi Web Tasarımı Olan Web Siteleri

Web Tasarım  

En İyi Web Tasarımına Sahip Olan Web Siteleri Listesi:

En iyi web tasarımına sahib olan web siteleri hakkında ve bunların en iyi oldukları konularda bilgiler vereceğiz bu yazımızda.

1- A Bear’s-Eye View of Yellowstone

Scrolling kesinlikle yeni bir mekanik ve “trend” değil, web siteleri ve mobile aplikasyonlara göz atabilmenin ana fonksiyonudur. Aşağı doğru akan tasarımlar kullanıcıların kesintisiz gezinme konforundan çıkmadan, tek bir akışkan hareketle çok miktarda içeriği hızlı bir şekilde taramasına olanak sağlıyor. Çok yönlü bir yapı oluşu ve diğer cihazlara kolay uyum sağlama özelliğiyle tasarımsal tutarlılık imkanı da sunuyor.

 

2- Dropbox Design

En iyi web tasarımına sahib olan sitemiz "Drop Desing"  tipografi yapısını kullanmasıdır.Dropbox tasarımda tipografi kullanımını bir üst katmana çıkaracak deneysel bir tasarımla yeni lansmanını yaptı. Geleneksel web sitesi kalıplarının dışında bir yaklaşım olduğundan tasarımcılar arasında sindirmesi zor bir tasarım olarak bir süre gündemi üzerinde tutmayı başardı. Benin şahsi fikrim, complementary colors ve çök yönlü font kullanımıyla mesajını çeşitli tonlarda iletmesini sağlayacak iyi bir deneme olmuş.

 

3- Out of Office • Spotify

Canlı renkleri ile öne cıkan web tasarıma farklı bir hava katan, adının en iyi web tasarımlarında 3 sırada olmasına hak kazanmış spotify.

4- Pfizer - Active and 50+ for The New York Times on Behance

Resim etrafında bir daire, geometrik şekillerle bezenmiş fotoğraflar, daha egzotik arka planlar, logolar, iconlar, içerik blokları, elmaslar, dikdörtgenler, üçgenler… Web tasarımında yoğun olarak pattern kullanımı trendi 2016'da ortaya çıktı, 2017'de popülerliğini kazandı ve 2018'de daha çok tasarımcı tarafından kullanarak gelişmeye devam edecek.

5- Dribbble - ez_platform.png İllüstrasyon

İllüstrasyon ve icon kullanan websiteleri interneti ele geçirdiler. Günümüz tasarımcıları, bende dahil benzersiz görüntüler elde etmek için hazır fotoğraflar yerine etkin bir şekilde illüstrasyon kullanmaya başladılar. Tasarımcıların çoğu eserlerinin klişe gibi görünmesini istemediğinden stok imaj kullanmayı yavaş yavaş terk ediyorlar.Aynı şey, rakiplerden sıyrılmak için mücadele eden markalar için de geçerli. Stok görüntülerinin sürekli kullanılması, markanın özgünlüğünü azaltabilir; aynı zamanda, tasarımcıların eserlerinde diğer sanatçı öğelerinin görülebileceği bir riski de beraberinde getiriyor.