Javascript nedir? Javascript ne için kullanılır?

Javascript nedir? Javascript ne için kullanılır?

HTML Hakkında  

JavaScrıpt Nedir?

Bu yazımızda sizlere JavaScrıpt'den bahsedeceğiz.Javascript, JAVASCRIPT NETSCAPE adlı şirketin geliştirdiği SCRIPT kodlama dilidir. Bu dili sakın JAVA dili olarak karıştırmayınız. Çünki javascript özellik ve kod olarak birbirlerine benzerler hatta baya  benzerler. Bu kodlama dilini(JAVASCRIPT) en çok web tasarımcılar kullanır çokta işlerine yarar. Bunun sebebi ise JAVASCRIPT web sayfası tasarlarken kodlamalar hareketli ve daha göze hitap eden sayfalar oluştururlar. 

HTML kodlarından farklı kodlanarak JAVASCRIPT kodları ile daha hareketli sayfalar yaparlar. Yanlız şunda söylemek İsterim ki JAVASCRIPT ile kodlanan sayfalar SCRIPT desteği olan tarayıcılar kullanılabilir. Ama merak etmeyin en tanınmış tarayıcı olarakta herkez'in bildiği  en popüler tarıyıcı olan "İNTERNET EXPLORER" de javascript özelliği vardır, bu sayede sayfanızı hiç sıkıntı çekmeden görütüleyebilirsiniz. 

Slider, kayan yazılar , menülerin açılıp kapanması gibi sayamacağımız binlerce javascript ürünü çıkarmışlardır web tasarım kodlayıcılar bu kodlamayla.